Senaryo Yazımı için
Çok Dilde Destek

Daha fazla oku Sıkça Sorulan Sorular

Senaryo Yazımı İçin Çok Dilde Destek
Herhangi bir dilde senaryo yazmak

TwelvePoint, cihazınızda bulunan herhangi bir dili destekleyen bir komut dosyası yazma düzenleyicisidir. İster iPhone, ister iPad veya Mac'te yazıyor olun, senaryolarınızı kolayca oluşturabilecek ve bunları birden çok biçimde (txt, RTF, HTML, PDF, Fdx, Fdxt) dışa aktarabileceksiniz.
Bir senaryo veya roman oluşturmak için bir senaryo yazılımı arıyorsanız, seçenekleriniz arasında TwelvePoint'i düşünün.


kendi dilinizde yazın

TwelvePoint, iOS ve macOS aygıtlarında bulunan tüm dillerde giriş metnini destekler ve kullanıcı arabirimi, ana bilgisayar işletim sistemi düzenine (örneğin, Sağdan Sola) uyum sağlar.


Hollywood Standardı veya daha fazlası...

Senaryolar, Amerikan senaryo yazımı Hollywood Standardına dayalı olabilir veya belirli stüdyo gereksinimlerini karşılamak üzere özelleştirilebilir. Her senaryo, hedef yayın düzenini (sayfa kenar boşlukları, sahne başlığı, diyalog yönlendirmesi, vb.) karşılayacak şekilde yapılandırılabilir.


Sadece film senaryoları değil...

TwelvePoint'i farklı türdeki tüm komut dosyalarına uyum sağlayacak kadar esnek olacak şekilde tasarladık. TwelvePoint'i, sahne oyunları ve romanlar da dahil olmak üzere herhangi bir video prodüksiyonu için senaryolar tasarlamak ve yayınlamak için kullanabilirsiniz. Senaryo, otomatik olarak LTR (Soldan Sağa) veya RTL (Sağdan Sola) kurallarına göre biçimlendirilir; RTL düzenini kullanan bir işletim sistemi üzerinde çalışıyorsanız, TwelvePoint'in kullanıcı arayüzü de buna uyum sağlayacaktır.

Not:
TwelvePoint tüm dillerde giriş yazmayı destekler, ancak kullanıcı arayüzü (menüler, öğreticiler vb.) İngilizce, Çince, Fransızca, Almanca, İtalyanca, Korece, Rusça, İspanyolca ve Türkçe olarak mevcuttur.


Arapça senaryo örneği

Bu, basit bir film senaryosunun olası görüntülerinden yalnızca biridir. Sayfa düzeni hala Amerikan Endüstri Standardına uygundur, ancak metin RTL kurallarına göre hizalanmıştır. Stüdyo gereksinimlerine bağlı olarak düzeni ihtiyaçlarınıza göre ayarlayabileceksiniz.

TwelvePoint uygulaması kullanılarak Arapça yazılmış bir senaryo örneği


Çince bir senaryo örneği

Bu, basit bir film senaryosunun olası görüntülerinden yalnızca biridir. Sayfa düzeni hala Amerikan Endüstri Standardına uygundur, sahne başlıkları kalın harflerle vurgulanmıştır. Stüdyo gereksinimlerine bağlı olarak düzeni ihtiyaçlarınıza göre ayarlayabilirsiniz.

TwelvePoint uygulaması kullanılarak Çince yazılmış bir senaryo örneği


İngilizce senaryo örneği

Senaryolar varsayılan olarak Amerikan standardına göre biçimlendirilir, ancak her senaryo başka bir düzeni uyarlamak için yeniden yapılandırılabilir. Takas, içerikte herhangi bir değişiklik gerektirmez. Aşağıdaki örnekte, sadece doğru yayın kuralı seçilerek aynı senaryo Amerikan, Fransız ve İtalyan standartlarına göre ihraç edilecektir...

TwelvePoint uygulaması kullanılarak İngilizce yazılmış bir senaryo örneği

Bunlar, farklı dilleri kullanarak senaryoları nasıl yayınlayabileceğinize dair birkaç örnektir. Örneğin, Rusça, Japonca, Korece, Tamilce veya İbranice bir senaryo yazmaya başlayın ve TwelvePoint'in yazı stilinize nasıl uyum sağlayacağına dikkat edin.

TwelvePoint ile yazmaya başlayınDownload on the Mac App Store
(Mac Intel, Apple Silicon)
Download on the App Store
(iPhone, iPad, Apple Vision Pro)
Bizim topluluğumuz

Bize her zaman e-posta veya sosyal ağlardan ulaşabileceğinizi unutmayın: Instagram, 𝕏, Patreon.
TwelvePoint'i size son teknoloji senaryo yazma yazılımı sağlamak için sürekli güncelliyoruz. Yeni işlevler geliştirirken veya artık ihtiyaç duyulmayanları kaldırırken topluluğumuzdan gelen geri bildirimler dikkate alınır.

Daha fazla bilgi edin: Senaryo Yazımı Yazılımı | TwelvePoint ile istediğiniz yere yazın