TwelvePoint'in senaryo
yazımında devrim
yaratmasının 4 yolu

Daha fazla oku Senaryo yazımı

TwelvePoint'in senaryo yazımında devrim yaratmasının 4 yolu

Hiç senarist olmak istedin ama vazgeçtin mi?
Belki çok fazla biçimlendirme kuralı, farklı sayfa düzenleri...
Muhtemelen ilk betiğiniz bile yanlış sayfalama nedeniyle okunmadığı için...

TwelvePoint, yazmayı daha kolay ve daha eğlenceli hale getirmek için geliştirildi! Senaryo yazarlığı herkes için erişilebilir hale gelir (yazma deneyiminden bağımsız olarak) ve bir senaryo yayınlamak, bilgisayarınıza veya akıllı telefonunuza bir not kaydetmek kadar kolaydır. Minimalist bir arayüz, hikayeye odaklanmanızı artırırken, düzenleme ve yayınlama için yüksek kaliteli destek sağlar.
TwelvePoint'in yazarlar için yeni nesil bir araç olduğuna neden inandığımızı ve dünya çapında birçok insanın ekran için hikaye yazma şeklini nasıl değiştirdiğini görelim...

  • Düzenleme bu kadar kolay!
  • İçerik odaklı
  • Çok boyutlu yazı
  • Çoklu dil desteği


Düzenleme bu kadar kolay!

TwelvePoint kullanarak yazarken, senaryo yazımı biçimlendirme kurallarını veya karmaşık paragraf girintilerini bilmeniz gerekmez. Not yazıyormuş gibi yazın, uygulama içeriği doğru biçime dönüştürecektir. Bir senaryo ya da kitap yazmak bu kadar kolay! İlk paragrafı yazın ve birbiri ardına paragraf yazmaya devam edin. Eylemler, diyaloglar, sahne başlıkları ve bir senaryonun diğer bileşenleri, yayınlandığında doğru biçimde biçimlendirilecektir. Bir senaryoyu dünya çapındaki farklı stüdyolara (ABD, Çin, Avrupa vb.) göndermek isterseniz, senaryonuzu sahne başlıklarını, sayfa kenar boşluklarını veya diğer can sıkıcı ayrıntıları uyarlamak için yeniden yazmanız gerekmez. Hedef yayın biçimini seçin, senaryo yeni kurallara göre yayınlanır.


İçerik odaklı

Düğmeler ve menülerle dolu tüm araç çubuklarına veda edin. TwelvePoint'in arayüzü, size düşünmek, tasarlamak, içerik yazmak ve analiz etmek için alan sağlamak için minimuma indirgenmiştir. İçeriği doğrudan yazabilir, bir dosya gezgini gibi öğeler arasında gezinebilir ve yalnızca bir tıklamayla yayınlayabilirsiniz. TwelvePoint bir kelime işlemciden daha fazlasıdır. İlk fikirden son sürüme kadar yazınızı destekleyen bir içerik yönetimi uygulamasıdır. Bir TwelvePoint projesi (.12pt) paragraflar, resimler, etiketler, okuma notları ve çok daha fazlasını içerir. Herhangi bir ayrıntıya doğru anda erişilebilir ve başkalarıyla güvenli bir şekilde paylaşılabilir. Hangi bilgilerin nasıl gösterileceğine siz karar verirsiniz. Veriler parmaklarınızın ucunda erişilebilir durumda kalır.


Çok boyutlu yazı

Çok boyutlu yazma, TwelvePoint arayüzünün en güçlü özelliklerinden biridir. Bir TwelvePoint projesine (.12pt) eklediğiniz tüm içerik, çok boyutlu analiz için bir veritabanında düzenlenir. Bu, senaryoyu farklı bakış açılarından inceleyebileceğiniz, filtreleyebileceğiniz ve sadece birkaç parametre ile manipüle edebileceğiniz anlamına gelir. Örneğin, senaryoda her zamanki gibi, sahne sahne gezinebilir veya senaryonun bileşenlerini etiketlediyseniz, belirli bölümlere odaklanabilir ve yalnızca bu bölümleri geliştirebilirsiniz. Diğer bir olasılık, belirli bir şahsın konuştuğu veya göründüğü tüm paragrafları filtrelemektir. Çok boyutlu yazma size hikayenize 360 ​​derece bakma özgürlüğü vererek önemli ölçüde azaltır: arsa delikleri, hatalar, yazım hataları ve tekrarlayan görevler.


Çoklu dil desteği

Senaryo yazımı, hikayelerimizi ekrana getirme şeklimizdir, ancak her yerde aynı kurallara uyulmaz. ABD standardı (Hollywood Standardı) batı dünyasında en yaygın olanıdır, ancak tek standart değildir. Bazen farklılıklar azdır (Avrupa'daki bazı stüdyolar farklı biçimlendirme kullanır), diğer zamanlarda içeriğin sunulma şekli önemli ölçüde değişir (ör. Kore stili, Arapça gibi sağdan başa yazı). TwelvePoint tüm bunları ve daha fazlasını destekler. Komut dosyasını bir kez yazarsınız, ardından mevcut yayınlama standartlarından birini seçersiniz veya kendinizinkini yaratırsınız. Çoklu dil desteği, bir komut dosyasının başlık, geçişler, konumlar ve karakterler gibi belirli bölümlerini hızlı bir şekilde özelleştirmenize olanak tanıyan ek özellikler sağlar. Uygulama, içeriği otomatik olarak çevirmez, ancak size kendi dilinizde yazmanız için doğru araçları sunar. Ayrıca, TwelvePoint, bir komut dosyasını başka bir yazı sistemine taşıma veya onu belirli bir sisteme uyarlama çabasını azaltır.

TwelvePoint ile yazmaya başlayınDownload on the Mac App Store
(Mac Intel, Apple Silicon)
Download on the App Store
(iPhone, iPad, Apple Vision Pro)
Bizim topluluğumuz

Bize her zaman e-posta veya sosyal ağlardan ulaşabileceğinizi unutmayın: Instagram, 𝕏, Patreon.
TwelvePoint'i size son teknoloji senaryo yazma yazılımı sağlamak için sürekli güncelliyoruz. Yeni işlevler geliştirirken veya artık ihtiyaç duyulmayanları kaldırırken topluluğumuzdan gelen geri bildirimler dikkate alınır.

Daha fazla bilgi edin: Senaryo Yazımı Yazılımı | TwelvePoint ile istediğiniz yere yazın