Fikrinizi Bir
Senaryoya Dönüştürün

Daha fazla oku Senaryo yazımı

Fikrinizi Bir Senaryoya Dönüştürün

Filmler, televizyon oyunları, tiyatro veya romanlar için bir senaryo oluşturun

Belki bir film veya tiyatro oyunu fikriniz var ve senaryonuzun tüm unsurlarını bir araya getirmeye nereden başlayacağınızı bilmiyorsunuz. TwelvePoint bu sorunu ve daha fazlasını çözer. Gereksiz görevleri, aynı uzunlukta sayfalar oluşturmak için paragrafları değiştirdikten sonra harcanan saatleri unutun... artık buna gerek yok. İster acemi ister profesyonel olun, kullanıcı arayüzü uzmanlık seviyenize uyum sağlar, hikayenizi hayata geçirecek araçları bulacaksınız. TwelvePoint tüm Apple cihazlarına yüklenebilir (Apple Watch hariç), bu da istediğiniz zaman istediğiniz yerde yazabileceğiniz anlamına gelir.


Nereden başlamalıyım?

TwelvePoint ile birkaç satır metinden başlayabilir ve hikayenizin yapısını oluşturabilirsiniz.

Bir senaryoya başlamanın birçok yolu vardır, örneğin hikayenizin basit bir özeti ve birkaç madde işareti paragrafıyla başlayabilirsiniz... ...ya da standart bir kelime düzenleyicide olduğu gibi doğrudan eylemleri, diyalogları ve sahneleri yazmaya başlayabilirsiniz...

Film komut dosyanızı başlatmak veya devam ettirmek için düz formatlı metni TwelvePoint'e aktarın.

...veya eylemleri, sahneleri ve paragrafları hızla düzenlemek için modern arayüzden yararlanın.

TwelvePoint, minimalist ama güçlü, modern bir kullanıcı arayüzüne sahiptir. Bir senaryo oluşturmak hiç bu kadar kolay olmamıştı.


Ana hikayeye katmanlar ekleyin

TwelvePoint'te senaryodaki kaynaklara ve öğelere etiketler ekleyebilir, yeni hikayeler oluşturmak, özellikler eklemek vb. .

Çoğu film veya TV dizisi iki bileşenin karışımıdır: kahramanın geliştiği ana hikaye ve yan karakterlerin geliştiği, ortaya çıktığı, kaybolduğu vb. alt olaylar veya yan hikayeler. Alt grafikler, başka bir zaman çizelgesinde veya başka bir yerde meydana gelen olaylar olabilir. TwelvePoint'teki İlişkiler, farklı zaman çizelgelerini veya çizimleri yönetmenin yollarından biridir.


Senaryonuzu oluşturma

TwelvePoint ile senaryo yazarken yayınlamak bir tık uzağınızda...

Senaryonun biçimlendirmesi içerikten ayrıldığından, basit bir tıklama ile her zaman bir stil ve diğeri arasında geçiş yapabilirsiniz. TwelvePoint, komut dosyasını seçilen kurallar kümesine göre sayfalar halinde düzenler. Varsayılan olarak, üç yayın stili grubu vardır: Amerikan, Fransız, İtalyan ve Korece. Mevcut kuralları özelleştirebilir veya sıfırdan yeni bir tane oluşturabilirsiniz.


İnceleyin ve paylaşın

Yaratıcı sürecinizin herhangi bir anında, senaryonuzu metin belgesi, PDF veya düzenlenebilir bir TwelvePoint projesi olarak başkalarıyla paylaşmaya karar verebilirsiniz. TwelvePoint, metninizin temiz kalması ve hikayeye odaklanabilmeniz için yapılandırılmış yorumları, ek açıklamaları, inceleme notlarını, görüntüleri tutar. Tüm ek bilgiler (örn. öneriler veya yönergeler) herhangi bir zamanda kapatılabilir veya ana görünümden kaldırılabilir.

TwelvePoint ile yazmaya başlayınDownload on the Mac App Store
(Intel, Silicon)
Download on the App Store
(iPhone, iPad, Apple Vision Pro)
Bizim topluluğumuz

Bize her zaman e-posta veya sosyal ağlardan ulaşabileceğinizi unutmayın: Instagram, 𝕏, Patreon.
TwelvePoint'i size son teknoloji senaryo yazma yazılımı sağlamak için sürekli güncelliyoruz. Yeni işlevler geliştirirken veya artık ihtiyaç duyulmayanları kaldırırken topluluğumuzdan gelen geri bildirimler dikkate alınır.

Daha fazla bilgi edin: Senaryo Yazımı Yazılımı | TwelvePoint ile istediğiniz yere yazın